YENİ BULUŞUM !!!!!

                            

nihayet ilham geldi !! bumbada pastamdan bu tarafa yeni bir lezzet icad edemiyordum.ama bu arada şeker hamuruyla pasta süsleyenleri hayranlıkla izliyordum.tabiki ne şeker hamurunu ne malzemelerini bulamadım.

çok düşündüm.yine elden yani evden yapmalıydım.

derkennn bir sabah bu tarifle uyandım ve bunlar ortaya çıktı.

çok sevindim.en güzelide ne biliyormusunuz bunu sizlerle paylaşmak....

  

malzemeler herkesin evinde vardır sanıyorum.bu hamurla ister pasta süsü yapın , ister pasta olarak yiyin.buzluğa kaldırıp kullanacağınız zamanda çıkarabilirsiniz.isterseniz hamurdan harfler yaparak isim bile yazabilirsiniz...

çocuklara yapacağınız pastalara böyle şirin şekiller yaratabilirsiniz..benim kuzucuklarım bunları daha pastanın üstüne süs yapmadan böylece silip süpürdüler..

                           

öyle hamura şekil vermeye vaktim yok derseniz içli köfte gibi oyarak bohçalar oluşturun ve içine krema doldurup bağlayın..

SEVİL USULÜ PASTA SÜSLERİ TARİFİ: (sevilcedeninciler)

1 paket sade bisküviyi robotta toz haline getiriyoruz.içerisine eritmiş olduğumuz 50 gr margarini ekleyerek yoğuruyoruz.sonra 1 yumurta , 1 ç.b. pudra şekeri ve 1 s.b. süt ilave edip tekrar yoğuruyoruz.hamur çocukların oynadığı oyun hamuru kıvamında ve yumuşak kırılmayan şekilde olmalıdır.bunun için gerekirse siz malzemelerden eklemeler yapabilirsiniz.ben birazcık daha göz kararı süt ekledim.hamuru eşit parçalara ayırıp istediğiniz renkte gıda boyasıyla renklendirebilirsiniz.gül şekli için hamuru açarak küçük bardakla kesip kenarları üst üste gelecek şekilde koyup sarıyoruz ve altını kesiyoruz.

uğurböceği şekli içinse ceviz gibi yuvarlayıp ortadan ikiye kesiyoruz.böcek ağzı için hamuru açıp üçgen kesiyoruz ve yarım daire kestiğimiz hamurun uc kısmına yapıştırıyoruz.diğer şekilleri ben kalıplarla kesip üstünü  süsleyerek yaptım.sizin şekilleriniz farklı olabilir.haydi hanımlar yaratıcılığınızı gösterin hepinizden haber bekliyorum!!!!AFİYET OLSUN

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !